,,Sveikatiados pieno produktų iššūkis“

KKNUC balandžio 23d. Parengiamoji – 4 klasės mokiniai kartu su auklėtojomis Aldona, Dalia ir Regina  dalyvauja „Sveikatiados“ projekte. „Sveikatiada“ – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą. Šį Sveikatiados pieno produktų iššūkį teko mūsų ugdytiniams priimti namuose. Tačiau tai buvo puiki atrakcija ne tik vaikučiams, bet ir tėveliams. Manėme, kad karantino metu bus kur kas sunkiau atlikti užduotis, bet pavyko. Džiugu  buvo matyti, kaip mūsų ugdytiniai su tėveliais gamino pieno kokteilius bei kitus pieno produktus.
Parengiamoji – 1 klasės mokiniams buvo duodama užduotis – „Sveikatiados iššūkis – pieno tūsas“ Tikslas: skatinti pieno produktų vartojimą vaikų tarpe, sužinoti pieno nauda ir iš ko pagaminta pienas.
Popietinio ZOOM platformoje vaizdo užsiėmimo metu  pirmiausia auklėtoja kalbėjome apie pieno naudą vaikų sveikatai, žiūrėjome filmuką, kūrėme kūrybinę dirbtuvėlę. Po užsiėmimo ir  mokiniai labai aktyviai priėmė šį pieno iššūkį – gamindami pačius įvairiausius ir sveikiausius pieno kokteilius, varškėčius ar kitus pieno produktus. Dėkojame tėvams už vaikų palaikymą ir aktyvų dalyvavimą.

                                                                                                Auklėtoja A. Kvaselytė

 Popamokiniame užsiėmime 2/3 klasės mokiniai dalyvavo ,,Sveikatiados maisto detektyvų“ iššūkį – pieno tūsas!“  Gaminome pačius įvairiausius ir sveikiausius pieno kokteilius, gardinome vaisiais ir uogomis. Šiuos kokteilius plakėme, kaip užkandį tarp pagrindinių valgymų.
Tėveliai žino ir ragina savo vaikus vartoti 2 stiklines pieno, arba iki 100 g varškės per dieną. Tikras iššūkis gaminti kokteilius, visiems zoom platformoje daug įvairių skonių ir puikių emocijų.

                                                                                          Auklėtoja R. Kačinskienė

4 klasės (III Bendrabučio grupės vaikai) drauge su auklėtoja priėmėSveikatiados pieno produktų iššūkį. Šią savaitę,popietinio vaizdo užsiėmimo metuanalizavome sveikos mitybos principus ir taisykles, jų poveikį sveikatai. Apžiūrėjome, kurioje sveikos mitybos piramidės vietoje „įsikūrę“ pieno produktai. Ieškojome informacijos, kiek ir kokių pieno produktų rekomenduojama vartoti, norint augti sveikiems ir turėti tvirtus kaulus.
Vaikai ne tik žiūrėjo filmuotą medžiagą kokie produktai gaminami iš pieno, bet ir mokėsi juos teisingai pavadinti, plėtė ir turtino savo žodyną.
Vieni kitiems pristatėme kiekvieno pačius mėgstamiausius ir dažniausiai vartojamus pieno produktus.

                                                                                                Auklėtoja D. Bakanienė

Sveikai gyventi yra smagu!

https://drive.google.com/file/d/1kyCHlfpT3KSCrm5-VepcmbmYy6ZQPKyl/view

Categories: Naujienos