Patyriminio ugdymo savaitė “Tiriu. Randu. Žinau”

Šaltukas už lango? Nieko baisaus, tai puiki galimybė vaikučiams atrasti naujų patirčių. Juk ne kiekviena žiema gali mus palepinti tokia sniego gausa… tikras baltas stebuklas J  Kiek daug galima atlikti eksperimentų su vandeniu. Vasarą patyriminio ugdymo savaitėje „Su vandeniu ir be vandens“ džiaugėmės išbandę tokias vandens savybes kaip spalvų maišymas, tirpdėme cukrų, druską, laistėme augalus, tyrėme kokie daiktai vandenyje grimzta, o kokie plaukia. O dabar susipažinome su kitomis vandens savybėmis, sužinojome, kad vanduo gali tapti ne skystas, o kietas. Tai ko reikia, kad jis pakeistų savo formą?  
Taigi, kol lauke termometro stulpelis rodo didelį minusą, nutarėme tuo pasinaudoti ir surengėme patyriminio ugdymo savaitę „Šaltukas“. 
Pasidalijome darbus ir visi draugiškai galvojome kur kaip gaminsime ledukus. Rinkome įvairias formeles, kūrėme gražias dekoracijas, kuriomis nutarėme papuošti mokyklos teritorijoje augančius medžius. Pirmokai sugalvojo, kad dekoracijos gali būti ne tik gražios, bet ir naudingos paukšteliams, jei ten pribersime grūdelių ir kruopų. Dekoracijoms kurti panaudojome spalvotus balionus. Kartu su vaikais spalvinome vandenį įvairiais dažais, juo pripildėme balionus ir išnešėme į kiemą sušalti. Per vieną parą balionuose supiltas vanduo pavirto į margaspalvį ledą. Spalvoto ledo rutulius pastatėme ant sniego po medžiais, mums atrodė, kad čia labiausiai trūksta spalvų.
Kitas dekoracijas sukūrėme užšaldydami lede gėlių žiedelius, eglės spygliukus, lapelius, net mažus žaisliukus  panaudojome. Vaikai atliko įvairias užduotis:  pradžioje, kol dar vanduo nebuvo tapęs ledu tai visi matavo ir karpė siūlus ant kurių turi kabėti dekoracija, kūrė dėliones, spalvino vandenį, pylė į formeles, stebėjo, kaip keičiasi vandens spalva. Išėmus iš formelių sušalusį ledą radome labai gražias ledines dekoracijas. Jas mokinukai sukabino ant medžių priešais mokyklą. Kita užduotis buvo parsinešti į klasę patį didžiausią ledo balioną ir atlikti bandymą: kiek centimetrų ledo rutulys sumažėja kas valandą. Viską mokėmės užrašyti, fiksuoti kaip tikri mokslininkai.  

Nuostabi patirtis, kurią padovanojo ŠALTUKAS 🙂

Informaciją parengė pradinių klasių  mokytoja Virginija Voznikienė 

« 2 »
Categories: Naujienos