Netradicinės pamokos Kauno tvirtovės VII forte

Lapkričio 10 dieną 6-10 klasių mokiniai vyko į Kauno tvirtovės VII fortą ir dalyvavo dviejose edukacijose: „Maisto chemija“ ir „Šviesos magija“.
„Maisto chemijoje“ mokiniai pasitikrino savo žinias apie maisto medžiagas ir jų atliekamas funkcijas, prisiminė maisto piramidę, drąsiai ir aktyviai atsakinėjo į edukatorės klausimus. Pasitikrinę teorines žinias mokiniai pradėjo praktinius bandymus. Pirmiausia panaudodami chemines medžiagas jie gamino dviejų skonių ikriukus, vėliau nemaišydami skysčių – sulčių ir sirupų – darė kokteilius. O kiek kantrybės ir susikaupimo reikalavo šie bandymai! Galiausiai savo kulinarinius bandymus mokiniai galėjo paragauti.„Šviesos magijos“ edukacijos metu mokiniai susipažino su liuminescencija, t. y. švytėjimu. Jie sužinojo, kokie gyvūnai šviečia, kam panaudojamas švytėjimas: atpažįstant padirbtus pinigus, ieškant kraujo pėdsakų, medicinoje, lempų, ženklų gamybai, aptinkant vandentiekio gedimus ir kt. Vėliau mokiniai atliko laboratorinius bandymus: spalvino paveikslėlius šviečiančiais dažais ir gamino šviečiančius tirpalus. Padėdami vieni kitiems jie svėrė, maišė, pilstė įvairias medžiagas ir galiausiai gavo nuostabų rezultatą – melsvai šviečiantį skystį. 

Paskutinė ir bene pati geriausia edukacijos dalis buvo ledų gaminimas panaudojant sausą ledą. Po visų bandymų ir eksperimentų mokiniai ilsėjosi gardžiuodamiesi neįprasto skonio ledais.

Šios edukacijos mokiniams labai patiko. Jos ne tik leido mokiniams pasijusti tikrais mokslininkais, bet suteikė įdomių žinių, naujos patirties, taip pat ugdė mokinių kantrybę, susikaupimą, bendradarbiavimą.

Categories: Naujienos