STEAM stovykla „Draugiška mokykla“

Birželio 27 – liepos 1 d. Kauno kučiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre vyko STEAM stovykla „Draugiška mokykla“. 5 dienų stovykla pakvietė pradinių klasių mokinius ugdant penkias STEAM kompetencijas (mokslo, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos) sukurti interaktyvią metodinę priemonę.

Pirmą stovyklos dieną mokiniai dalyvavo mokslo ir emocijų pažinimo veiklose, kurias vedė KKNUC psichologė Vilma Narkevičienė ir socialinė pedagogė Rasa Vilimienė. Vaikai gamino emocijų indus, lava lempas, stebėjo inscenizuotą pasakojimą „Švelnučiai“ bei atliko socialinio ir emocinio ugdymo užduotį. Dienos misija buvo išrinkti aktualiausias problemas, su kuriomis susiduria mokykloje ir pateikti galimus sprendimo būdus.

Antrą dieną stovyklos dalyviai pasinėrė į inžinerijos pasaulį, kuriame kartu su KKNUC dailės ir technologijų mokytoju Pauliumi Jurjonu iš antrinio panaudojimo žaliavų konstravo mokyklos pastatą ir klases. Stovyklos dalyviai turėjo galimybę pasidalinti savo svajonių mokyklos vizijomis.

Trečią dieną inžinerijos projektai persikėlė į technologijų erdvę. Stovyklos dalyviai dalyvavo kūrybinėse grafinio dizaino dirbtuvėse, kurias vedė Karolis Simaitis. Svečiuose šią dieną buvo ir „Edulando“ edukatoriai, kurie supažindino vaikus su vandens stichija ir kartu su jais atliko STEAM eksperimentus.

Ketvirtą stovyklos dieną stovyklautojai keliavo į Kalniečių parką, kuriame jie dalyvavo Kauno sporto mokyklos trenerio suorganizuotose orientavimosi varžybose. Grįžę į mokyklą mokiniai dalyvavo aktyviuose strateginiuose žaidimuose, kuriuos vedė KKNUC mokytoja Aldona Kvaselytė.

Paskutinę dieną, stovyklos dalyviai kartu su Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro IT specialistu Linu Miskeliu dalyvavo interaktyvaus produkto turinio kūrimo darbuose, kuriuose jie filmavosi vaidybinėse scenose ir gestų kalba pateikė rekomendacijas, kaip kiekvienoje situcijoje turi elgtis vaikas.

STEAM stovyklos projekto organizatorius LKD Kauno teritorinė valdyba, projektą finansavo Kauno miesto savivaldybė pagal programą „Iniciatyvos Kaunui“.

Categories: Naujienos