Mokomosios civilinės saugos pratybos Centre

Sausio 17 d.  11:15 val. Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro darbuotoja telefonu 112 pranešė, kad Centre kilo gaisras. Galime tik pasidžiaugti, kad tai tik evakuacijos pratybos, kurių tikslas – tobulinti Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komandų pasirengimą ir veiksmus gesinant gaisrus specialiojo ugdymo įstaigos daugiaaukščiame pastate, mokytis atlikti didelio kiekio klausos sutrikimą turinčių žmonių evakuaciją, padedant mokyklos administracijai. Pagal mokomųjų pratybų scenarijų gaisras kilo trečiajame aukšte, viename iš miegamųjų kambarių. Įjungus aliarmo sistemą ugdymo centre vaikai, pedagogai ir darbuotojai buvo evakuojami į lauką. Kur kartu su mokyklos administracija galėjo stebėti, kaip uždūmintoje patalpoje ugniagesiai ieško vieno nukentėjusio, kaip automobiliu-kopėčiomis nukelia mokytoją besiprašantį pagalbos, kaip nutiesia magistralines linijas iki gaisro židinio. Mokiniai ir darbuotojai praktiškai mokėsi naudotis gesintuvais, gesino  imituotą gaisro židinį mokyklos kieme.

Po pratybų ugniagesiai gelbėtojai moksleivius supažindino su gaisriniais automobiliais, turima gelbėjimo įranga ir keltuvo galimybėmis.

Šios mokomosios pratybos susilaukė didelio Centro bendruomenės susidomėjimo. Tikimasi, kad jos atnešė naudos ne tik mokiniams, bet ir visam mokyklos personalui, dar kartą primindamos visiems civilinės saugos žinias bei, tinkamus veiksmus evakuacijos metu.

Civilinės saugos pratybos parodė, jog mokyklos bendruomenė yra organizuota, kilus pavojui geba tiksliai vykdyti nurodymus, veikia vieningai ir darniai.

R.Narijauskaitė, atsakinga už civilinę saugą cente

Categories: Naujienos