Ugdymo centre prašurmuliavo „Persirengėlių puota“

Dienoms ilgėjant ir šviesėjant, vis su didesniu nekantrumu laukiant šiluma bei gaivia žaluma lepinančio pavasario, mažieji ugdymo centro mokiniai su auklėtojomis suskubo kaip reikiant pagąsdinti ir lauk varyti nenorinčią trauktis žiemą.

Raganų, velnių, giltinių, ožių, čigonų, paukščių ir kitų baisūnų kaukėmis pasidabinę, vaikai rinkosi į auklėtojų organizuojamą tikrą „Persirengėlių puotą“. Čia, šventinės popietės metu, vaikai įtvirtino pagrindinius Užgavėnių šventės papročius, prisiminė tradicijas, žaidė liaudies žaidimus, varžėsi tarpusavyje, siekdami atkąsti kuo didesnį šventinio blyno kąsnį.

O kokia gi Užgavėnių šventė be pagrindinių jos simbolių: Morės ir Lašininio bei Kanapinio kovos? Vaikai puošė, rengė ir į šventinės popietės dalyvių gretas pastatė savo Morę. Auklėtojos mažuosius supažindino su istorija, kodėl svarbu ją deginti Užgavėnių metu ir ko gilioje senovėje žmonės tikėjosi tai darydami.

Neliko nepasimatuoti Lašininio bei Kanapinio aprėdai. Patys drąsiausi ir aktyviausi šventinės popietės dalyviai savo jėgas išbandė imituodami šių persirengėlių kovą. Nuolatos dvikovoje pralaimintis Lašininis buvo visų pasveikintas garsiais plojimais ir dar garsesniais šūksniais: Žiema, Žiema, bėk iš kiemo… Na o džiūgaudami ir sveikindami visada laimintį Kanapinį, mažieji persirengėliai sočiai prikirto garžių Užgavėnių blynų.

Informaciją pateikė auklėtoja Dalia Bakanienė

Categories: Naujienos