Netradicinės pamokos Lietuvos jūrų muziejuje ir delfinariume

Rugsėjo 29 dieną Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro 5-10 klasių mokiniai vyko į ekskursiją į Lietuvos jūrų muziejų ir delfinariumą, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Pasimatymas su vandenynu ir savimi“, stebėjo delfinų ir jūrų liūtų pasirodymus. 

Lietuvos jūrų muziejuje mokinius pasitiko gidė, kuri trumpai papasakojo muziejaus istoriją. Vėliau sekdami paskui ją mokiniai pakilo į antrąjį muziejaus aukštą, kur prasidėjo ekskursija. Čia gidė supažindino mokinius su gyvybės vystymusi jūroje, papasakojo apie pirmykštes žuvis, fosilijas, koralus, vėžiagyvius. Mokiniai labai susidomėję klausėsi pasakojimo, apžiūrinėjo eksponatus ir drąsiai išbandė interaktyvias veiklas. Nusileidę į pirmąjį muziejaus aukštą, mokiniai atsidūrė akvariumų erdvėje, kur plaukiojo įstabiausios žuvys: didelės, mažos, ryškios ir spalvotos, gražios ir keistos. Gidė supažindino mokinius su žuvimis, kurios gyvena ne tik Lietuvos vandens telkiniuose, bet ir kituose pasaulio vandenyse. Ji papasakojo, kurios žuvys yra pavojingos, kurios ne, paaiškino mokiniams, kodėl plekšnė yra tokia plokščia. Gidė paprašė mokinių suskaičiuoti, kiek plekšnių slepiasi akvariume. Mokiniai aktyviai skaičiavo ir suskaičiavo devynias žuvis, o pasirodo, pasislėpusių jų ten buvo net septyniolika! Nusileidę į nulinį muziejaus aukštą mokiniai atsidūrė stikliniame tunelyje. Ne visi drąsiai per jį perėjo, nes tiesiai virš galvų plaukiojo didžiulės žuvys – eršketai.   

Lauke gidė pristatė mokiniams pingvinus ir ruonius. Ji išdavė paslaptį, kad pingvinai mėgsta žaisti su šešėliais. Mokiniai šią informaciją prisiminė ir linksmai pažaidė su pingvinais.  

Vėliau mokiniai apžiūrėjo Lietuvos laivybos ekspoziciją: įvairiausius laivų modelius, laivų dalis, prietaisus, inkarus. Jie pabandė atlikti ir praktines užduotis: per penkiolika sekundžių apsirengti gelbėjimosi liemenę, įplukdyti laivą į uostą, išsilaikyti ant bangų.  

Po pietų mokinių laukė delfinų ir jūrų liūtų pasirodymas. Mokiniai ne tik stebėjo, kokius triukus išdarinėja šie vandens gyvūnai, bet ir sužinojo daug įdomių dalykų apie juos. Mokiniai su nuostaba žiūrėjo, kaip aukštai delfinai geba iššokti iš vandens, kaip jie ploja pelekais, kaip piešia ir dainuoja, kaip žaidžia krepšinį.  

Kupini neišdildomų įspūdžių ir gerų emocijų mokiniai grįžo į mokyklą. Jiems ši ekskursija labai patiko.  

         Informaciją pateikė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Šarkuvienė