Laukiu Velykėlių“

Skaičiuodami paskutines Didžiosios savaitės iki šv. Velykų dienas, mažieji išsiruošė į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, kur buvo pakviesti dalyvauti šventiniame edukaciniame užsiėmime „Laukiu Velykėlių“.

Jau pačios pirmosios išvykos akimirkos visus maloniai nustebino: atvykusius mus pasitiko ir į muziejaus sodybą vežė arkliukų kinkiniai. Visą kelią vežimaičiai klegėjo vaikų juoku, džiaugsmingomis emocijomis ir nuostabos aikčiojimais. Daugelis tokią pramogą išbandė pirmą kartą.

 Prie sodybos vartų, liaudiškais apdarais pasidabinusi, laukė edukatorė, kuri žaidimais, senoviniais papročiais ir tradicijomis visus atvykusius įtraukė į šį magišką šv. Velykų laukimo laiką.

Išmokę naujų žaidimų, ratelių ir varžytuvių, sužinoję kaip ir kodėl troboje buvo saugomos verbos, įvardinę kokiomis spalvomis ir raštais šeimininkės anuomet margindavo kiaušinius, kokius darbus skubėjo nudirbti iki šv. Velykų, o kokius dirbti buvo draudžiama, jaukiai įsitaisėme prie lietuviškais patiekalais nukloto vaišių stalo. Oi dar ilgai visi prisiminsime tą burnoje tirpstančių velykinių kepinių, sviestinio avinėlio, saldaus varškės sūrio ir žolelių arbatos skonį bei kvapą.

Puiki nuotaika, nauji įspūdžiai, autentiška lietuvių liaudies aplinka, apranga, patirta bendrystė ir trumputė pažintis su tradicijomis, tikrai liko kiekvieno dalyvio širdelėse ir, manau, prisidės prie kiekvienos šeimos šventinių tradicijų kūrimo bei puoselėjimo.

Informaciją parengė auklėtoja Dalia Bakanienė

Categories: Naujienos