Renginiai Lietuvių kalbos dienoms

Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre kovo 4-13 d. vyko renginiai, skirti Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Jų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją.

Kovo 4-8 d. buvo suorganizuotas dailyraščio konkursas, kuriame dalyvavo 5-9 klasių mokiniai. Jie kaip galėdami gražiau ir tvarkingiau nurašė M. Daukšos „Prakalbos į malonųjį skaitytoją“ ištrauką. Konkursą laimėjo ukrainietė 9 klasės moksleivė – Anastasiia Korostash, antrąją vietą užėmė 8 klasės mokinys Ugnius Deltuvas, trečiąją vietą užėmė 5 klasės mokinė Justė Naujokaitė.

Kovo 13 d. 8-9 klasių mokiniai dirbdami grupėse varžėsi viktorinoje „Kuo ypatinga lietuvių kalba“. Viktorinos metu jie ne tik prisiminė lietuvių kalbos istoriją, bet ir pasitikrino savo lietuvių kalbos ir literatūros žinias.

Ir dailyraščio rašymas, ir viktorinos klausimai mokiniams parodė, kad yra garbė mokėti lietuvių kalbą. Ne veltui J. Jablonskis yra pasakęs: „Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti“.

Categories: Naujienos